Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Muhtemelen yeni bir web siteye ihtiyacınız var ya da web sitenizin tasarımını yenilemeye ihtiyacınız varsa çalışacağınız web tasarım ajansını nasıl seçeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz.

İster kurumsal web siteniz olsun ister marka web siteniz olsun sonuçta web sitenizin geliştirmesinden ve tasarımından sorumlu olacak iyi bir web tasarım ajansı bulmanız gerekecek ve bu da  hedef kitlenizin markanız ya da şirketiniz hakkında ilk izlenimini verecektir. Dolayısı ile çok önemli bir karar!

Peki hangi web ajansı ile çalışmaya karar vereceksiniz? Web tasarım ajansını seçmeniz için size yardımcı olacak bir kılavuz hazırladık.  

1) Web Sİtenizden beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi listeleyiniz.

Öncelikle web siteniz sadece bir tasarım değil işinizin önemli bir parçası ve bir pazarlama aracı. Hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz doğru web tasarım ajansını ve doğru web site projesini hayata geçirebilmeniz için çok önemli hatta zorunlu bir adımdır.

  • Web Siteniz İçin Bir Ön Çalışma ve Araştırma Yapın
  • Hedef kitlenizi yani potansiyel müşterilerinizi belirleyin
  • Belki konsept ve özellik olarak nasıl bir web siteye sahip olmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi değilsinizdir. Önemli gördüğünüz rakiplerinizin web sitelerini bir müşteri gözü ile inceleyin ve hoşunuza giden özellikleri ve konseptleri not alın.
  • Yaptığınız ön araştırmadan sonra biraz hayal gücünüzü kullanarak daha farklı nasıl özelliklere ve sayfalara ihtiyaç duyabileceğinizi belirleyin.
  • Web sitenizin tasarımının mobil uyumlu ve hızlı açılan bir sayfa olması gerekmektedir. 
  • Bütçenizi ve zamanınızı belirleyin: Web tasarım projenize ayırabileceğiniz bütçe ve zamanı belirleyiniz. Bütçenizden çok yüksek teklif veren web ajanslarını ekleyebilirsiniz. Tabi bu süreçte bütçe ve zaman konusunda biraz esneklik gösterebileceğinizi de unutmayınız.