Alan Adı (Domain) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alan Adı (Domain) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alan adı (domain) satın alırken ve seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. şirketiniz, markanız ya da eticaret web siteniz için alan adımı seçimi son derece önemli bir konudur. 

Bu makalemizde alan adı satın alırken hem de alan adınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini 2 farklı kısımda inceleyeceğiz. Alan adının bulunması ve seçimini tamamladıktan sonra alan adınızı satın alırken dikkat etmeniz gereken konuları bu yazımızda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Alan Adı etki alanı ya da domain bir web sitenin adıdır. web şirketinizi ve markanızı internet ortamında temsil edecek olan web sitenizin adresini seçimi bu noktada büyük önem taşımaktadır. Sizin için en doğru alan adının seçimini yapmadan önce web sitenizin amacını ve neyi temsil edeceğine karar verdiğinizden emin olmalısınız.

Markanız ya da şirketinizi için bir alan adı alabilir. Ürün ve hizmetlerinizi google’da daha üst sıralara taşıyacak anahtar kelime odaklı bir web site kurmak istiyorsanız alan adınızda anahtar kelimeler kullanmayı da düşünebilirsiniz.