Afyon Web Tasarım Ajansı

Afyon Web Tasarım Ajansı

Web tasarım yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için listeledik. Web tasarımın bazı püf noktalarından ve önemli kısımlardan bahsettik.

Makalemizi okuduktan sonra sizler de nasıl bir web sitesi yaptırmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir web sitesi için nasıl bir web ajansı ile çalışmanız gerektiğini anlamış olacaksınız. Bunun yanında web tasarımı ve web tasarımı nasıl yapılmalı sorusu hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Web Siteniz Kime Hitap Edecek?

Web siteniz tabiki de müşterinize hitap edecek. Müşterinizin ihtiyaçları doğrultunda tasarlanması en doğru olanıdır.  Bu konu da kendi taleplerinizi de iletiniz mutlaka. Zaten Çalıştığınız kişi ya da firma işin uzmanı ise sizi doğru şekilde yönlendirecek ve web tasarımın başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

SEO uyumlu olmalı

Web siteniz dünyaya açılan pencerenizdir lafı artık çok klişeleşti. Çünkü durum artk tam tersi dünyanın web sitenize açılması gerekiyor. Eğer size kimse ulaşamaz ise,  web tasarımnızın görsellik açısından çok güzel olması ya da binlerce dolar para harcamanız hiçbir şeyi ifade etmeyecektir. Bu yüzden siteniz SEO  uyumlu olmalıdır. Blog alt yapısı, meta tag yönetimi, başlıkların ve etiklerin eksiksiz ve doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Doğru renk seçimi

Web tasarım yaptırıken ilk maddede belirrtiğimiz gibi , web siteniz sizin istediğiniz şekilden ziyade müşterinize hitap edecek şekilde tasarlanmalıdır. Web sitenizin renkleri bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Prestij için kurumsal web site tasarımı yaptırıyorsanız siyah ve kahverengi renkleri, Sigorta şirketiniz için web site yaptırıyorsanız mavi tonları ile güven verebilirsiniz. Gıda sektöründe iseniz kırmızı iştah açıcı renkler size uygun olabilir. Web Tasarımda renklerin seçimi kadar doğru renk tonu ve kombinasyonlarını kullanmakta önemlidir.

Web Siteniz Hızlı Açılmalı

Hiç kimse yavaş açılan web siteyi ziyaret etmek istemez. Eğer web siteniz 2-3 saniyeden geç açılıyor ise müşteri kaybediyorsunuz demektir. Web tasarım yaptırmadan önce çalışacağınız firmaya hız konusundaki hassasiyetinizi belirtiniz. Google test my site ile çalışmak istediğiniz web tasarım ajansının referanslarını test edin. Sonuçlar olumsuz ise başka bir web tasarım ajansı arayışına giriniz. Tercih yazılım olarak hızlı açılan web siteler tasarlıyouz.

Kullanıcı Dostu Olmalı

Web siteniz sade ve kullanıcı dostu olmalı, İlk başta belirttiğimiz gibi web tasarımınız hedef kitlenize hitap edecek şekilde tasarlanmalıdır. Menüler kolay ulaşılabilir, linkler doğru kurgulanmış olmalıdır, Sayfa başlıkları ve sloganlar çok büyük ve çok küçük puntolarla yazılmamalıdır. İçerik metinleri çok küçük puntoda olmamalı, seçilen fontlar kolay okunabilir ve gözü yormamalı. Web siteniz mobilde kullanıcılara iyi bir internet deneyimi yaşatmalı. Mobil uyumluluk testleri için Google test my site kullanınız.

Web Siteniz Mobil Uyumlu olmalı

Mobil uyumlu web tasarım ya da responsive tasarım, diğer adıyla duyarlı web tasarım kullanıcılarına daha kalieli bir internet deneyimi yaşatır. Web sitenizin iyi bir mobil uyumu ya da hiç mobil uyumluluğu yoksa mobil ziyaretçileriniz bu durumdan hiç memnun kalmayacak ve sitenizi kısa süre içerisinde terk edeceklerdir. Müşterilerinize mobil cihazlarda kaliteli bir internet deneyimi yaşatmanız büyük önem taşımaktadır.

Eğer satış ve müşteri kaybetmek istemiyorsanız buna önem vermelisiniz. Bugün Google başta olmak üzere tüm arama motorları web sitelerin mobil uyumlu olmasını önemsemektedirler. Arama motorları Mobil uyumlu web siteleri daha kullanışlı ve işlevsel oldukları için ön sıralarda yer veriyorlar. Eğer siz de web siteniz ile başarıyı yakalamak istiyorsanız mobil uyumluluğa önem verin.